Invitată la emisiunea „Sosurile lui Măruță”, actrița Ioana Ginghină a făcut declarații sincere și interesante despre bărbații din lumea showbiz-ului care i-au stârnit admirația în trecut. În cadrul rubricii online, ea a povestit despre doi prezentatori renumiți de la Pro TV de care a fost atrasă la un moment dat.
Primul nume a fost Andi Moisescu, iar Ioana Ginghină a recunoscut cu sinceritate: „Îmi plăcea de Andi Moisescu, mi se părea că este atât deștept, cât și șarmant”. Chiar dacă între timp acesta s-a divorțat, actorul a mărturisit că sentimentele au fost „prea târziu”, într-o discuție relaxată cu Măruță și Cătălin.
Celălalt bărbat despre care a vorbit actrița este Alexandru Dima, prezentatorul emisiunii „România, te iubesc!”. Ioana și-a amintit cu emoție cum a fost foarte atrasă de el, mai ales în perioada în care era singură, mărturisind cu un zâmbet: „Vai de capul tău! Nu știam ce să fac, ce să-i zic”.
Dincolo de aceste momente din trecut, Ioana Ginghină și-a găsit fericirea în prezent lângă Cristi Pitulice, cu care s-a căsătorit în toamna anului 2023. După ce a trecut prin două divorțuri, de Daniel Tudorică în 2004 și de Alexandru Papadopol în 2019, actrița a reușit să își refacă viața personală. Cu fostul soț, Alexandru Papadopol, are o fiică, Ruxandra, în vârstă de 17 ani.