Codruța Filip trece printr-o etapă importantă de transformare, atât pe plan personal, cât și profesional. După despărțirea de Valentin Sanfira, artista s-a concentrat intens pe carieră, lansând mai multe piese noi și filmând videoclipuri cu încărcătură emoțională profundă, printre care și „La nunta ta”. În cadrul acestui material vizual, apare scena în care artista arde o rochie de mireasă, simbolizând astfel un capitol încheiat din viața sa.
Într-un interviu acordat Libertatea, Codruța Filip a explicat ce s-a întâmplat cu verigheta și rochia purtată la nuntă. Deși în videoclip arderea rochiei a fost parte din regia lui Silviu Mândroc, în viața reală femeia a ales să distrugă această piesă vestimentară în prezența tatălui său, într-un moment intim și personal.
Motivația din spatele gestului de a arde rochia de mireasă
Artista a dezvăluit că, deși mulți i-au sugerat să doneze rochia unei persoane nevoiașe, ea a simțit că nu ar fi corect, având în vedere că viața sa nu a evoluat fericit după acea căsătorie. „Nu vreau să transmit ghinionul meu mai departe sau să aibă parte vreo altă femeie de dezamăgirea pe care am avut-o eu. Vreau să existe fericire în jurul femeilor în general”, a declarat Codruța Filip.
Ce face artista cu verigheta după divorț
În ceea ce privește verigheta, aceasta încă se află în posesia artistei. Codruța a mărturisit că nu a luat încă o decizie în privința bijuteriei simbolice, fiind deschisă oricărei opțiuni viitoare. „Este încă acolo, văd eu ce fac cu ea”, a spus ea.
Un nou început sprijinit de experiența emisiunii Desafio
Cântăreața a recunoscut că participarea la emisiunea „Desafio” a avut un impact semnificativ în viața ei, ajutând-o să conștientizeze că relația pe care o avea nu mai funcționa și că este momentul să îi pună capăt. „Sunt foarte recunoscătoare pentru această experiență din toate punctele de vedere”, a mărturisit ea.
În ceea ce privește viața sentimentală de acum înainte, Codruța Filip a punctat că nu are planuri de căsătorie în viitorul apropiat și că prioritară este vindecarea și regăsirea personală. „Mai întâi vreau să mă vindec, vreau să mă regăsesc în totalitate pe mine ca persoană și apoi vedem ce ne rezervă viitorul”, a încheiat artista.