Valentina Pelinel și Cristi Borcea și-au dus copiii într-o vacanță de aproximativ 12 zile în Grecia, o destinație devenită tradiție pentru familia lor. Pe rețelele sociale, soția lui Borcea a împărtășit primele imagini din această escapadă estivală, însoțite de mesaje despre importanța timpului petrecut împreună.
De fiecare vară, Valentina organizează această vacanță în care sunt incluși toți copiii soțului ei, iar reuniunea celor mici este un moment special în calendarul familiei. Atmosfera este plină de bucurie și voie bună, după cum a povestit chiar ea: „Încă o filă din vara noastră. Cu soare, mare și tot ce contează cu adevărat.”
Înainte de a pleca în concediu, vedeta a precizat că însoțește familia și o bonă pentru a ajuta la supravegherea celor mici: „Mergem cu toții, de la mic la mare. A, da, normal că luăm și o bonă să ne ajute, că suntem mulți. Și sunt și câțiva mici. Stăm la niște căsuțe. Atmosfera e frumoasă, denotă fericire, auzi chicote. Mai auzi și câte o ceartă între ei, dar e normală, nu? Nu-s roboți. Se distrează!”
După această perioadă dedicată familiei, Cristi și Valentina vor schimba decorul și vor merge într-o călătorie în doi în Italia, pentru a avea momente de răsfăț și intimitate, planificand să combine vacanțele cu și fără copiii lor. „O să mergem în Italia amândoi. Ne place mâncarea, ne plac oamenii. Ne place tot! Plecăm și cu copiii, și doar noi doi. Nu ținem cont de anotimp, pur și simplu”, a dezvăluit Valentina înainte de plecarea în Grecia.
Cuplul sărbătorește anul acesta opt ani de la căsătorie, un număr pe care Valentina îl consideră norocos, fiind născută pe data de 8.