Într-o seară obișnuită, Oana Roman s-a confruntat cu o situație neprevăzută și periculoasă în timp ce se deplasa către Mall Băneasa pentru cumpărături. Vedeta a fost martoră la un incident în Capitală, unde un stâlp de electricitate a luat foc pe marginea drumului, blocând traficul în ambele sensuri.
Oana Roman a povestit pe rețelele de socializare că, deși la fața locului se aflau polițiști, aceștia nu au intervenit pentru a stinge incendiul. Aceasta a avut o discuție contradictorie cu oamenii legii, exprimându-și nedumerirea legată de lipsa de acțiune concretă în fața pericolului.
"Pe drum am întâlnit această situație. Ardea un stâlp de electricitate. Doi polițiști au blocat circulația pe ambele sensuri, dar fără să facă nimic. Mi-au spus că nu mă lasă să trec ca să nu-mi cadă stâlpul peste mașină, ceea ce era puțin probabil, dar nu au luat în calcul că exista riscul să facă bum. I-am întrebat de ce nu caută în mașini extinctoare. Au urlat la mine să îi las în pace!”, a relatat Oana Roman, descriind tensiunea de la locul incidentului.