Gabriela Oțil explică ce va face cu vila din Corbeanca după mutarea în București
Cultura

Gabriela Oțil explică ce va face cu vila din Corbeanca după mutarea în București

🔗 PortalX 📖 2 min citire

Gabriela și Dani Oțil au decis în acest an să renunțe la viața de la vilă din Corbeanca și să se mute într-un apartament spațios în Capitală. Această schimbare a venit ca o necesitate, în special din cauza traficului tot mai aglomerat pe DN, generate în mare parte de lucrările la metrou, care îi încetineau de fiecare dată când se deplasau.

Soția prezentatorului TV a explicat că tranziția spre viața la oraș le oferă mai mult confort în privința timpului petrecut pentru deplasări și îi ajută să gestioneze mai bine organizarea zilnică, mai ales având în vedere că fiul lor, Tiago, urmează să înceapă școala.

Deși nu este o mare susținătoare a schimbărilor majore, Gabriela Oțil a recunoscut că se simte bine adaptată în noua locuință din nordul Bucureștiului, care oferă familiei un spațiu comparabil cu cel al vilei din Corbeanca. În acest moment, vila este păstrată, fiind încă folosită ocazional, în special pentru ca fiul să păstreze acolo jucăriile și pentru petrecerea weekendurilor.

Gabriela a confirmat însă că, pe termen mediu, nu plănuiesc să se întoarcă să locuiască acolo, iar casa va fi scoasă la vânzare când va fi momentul potrivit. În acest sens, vila din Corbeanca rămâne o proprietate importantă pentru familie, dar fără intenția imediată de a o păstra ca domiciliu permanent.

Articole similare

Toate stirile →
← Inapoi la Stiri