La începutul anului, divorțul dintre Andreea Popescu și Rareș Cojoc a stârnit controverse, fiind legat de o posibilă relație între fostul antrenor de fotbal Dan Alexa și fosta dansatoare a Deliei. Deși niciuna dintre părți nu a confirmat această legătură, cei doi au fost văzuți recent discutând în cluburi din București, alimentând astfel speculațiile din presă.
Într-un moment de reflecție, Dan Alexa a declarat în emisiunea „Fiertzi pe Mondial” difuzată pe AntenaPlay că a fost afectat de bârfe: „E și mult folclor… Știi cât m-a costat folclorul ăsta…”.
La câteva zile după aceste apariții, antrenorul a fost fotografiat împreună cu cântăreața Daniela Gyorfi, care a publicat imaginea pe Instagram. În dreptul fotografiei, ea a scris: „Acum aproape 20 de ani am cântat la botezul fetiței lui Dan Alexa. Ce repede trece timpul”, mesaj care a primit sute de aprecieri într-un timp scurt.
Fotografia a fost realizată în studiourile Antena 1, unde Daniela Gyorfi a fost invitată la emisiunea „Super Netza de Weekend”, iar Dan Alexa filma pentru „Fiertzi pe Mondial”.
Recent, Daniela Gyorfi a vorbit pentru revista Viva despre relația cu partenerul ei, George Tal, și despre modul în care se raportează la fiica lor, Maria. Artista a mărturisit că are o relație apropiată și prietenească cu fiica sa, dar menține și o anumită disciplină necesară creșterii acesteia.
„Din punctul de vedere al relației, cred că eu sunt mai exigentă cu Maria. Deși noi suntem ca două prietene, ca două surori, așa îmi place să cred, chiar dacă se spune că tu trebuie să fii mamă... dar copilul crește și trebuie să știe că în părinte are cel mai bun prieten și să înțeleagă lucrul ăsta.”, a explicat Daniela Gyorfi.
Artista a subliniat echilibrul din familie, evidențiind rolurile diferite pe care ea și George Tal le au în educația Mariei, și a punctat importanța unei relații sincere și deschise cu fiica lor.